PARODA: Vilniaus Džiunglės

Vilniaus Džiunglės 

Ši paroda - tai keliautojo žvilgsnis į gimtąjį miestą po 15 metų trukusios kelionės po pasaulį. Vilniaus Džiunglių serija prasidėjo 2020 m. kovą, autoriui beklaidžiojant po nuo karantino ištuštėjusius sostinės rajonus su šunimi. Ilgainiui šių pasivaikščiojimų rezultatai susidėjo į vientisą miesto portretą, fiksuojantį Vilnių neįprastoje šviesoje – tuščią, užmigusį, laukinį ir beveik nuogą. 

Bendradarbiaujant su rašytoja Lina Laura Švedaitę, šie Vilniaus vaizdai įsiliejo į jos knygą “Vilniaus Sekretai” - projektą skirtą turtinti plačiojo Vilniaus atmintį ir tyrinėti jo tapatybę. Fotografijų paroda praturtina knygos jau įgyvendintą tikslą kurti šiuolaikinio Vilniaus portretą. 

XX a. Vilniaus gyventojų bendruomenė drastiškai keitėsi, buvo sunaikinta gyvoji miesto atmintis. Šis įtrūkis miesto istorijoje turi įtakos ir šiandieniniam Vilniaus veidui. Koks jis? Viešajame diskurse tradiciškai daug dėmesio skiriama miesto senamiesčiui – jis romantizuojamas arba traktuojamas kaip produktas turistams parduoti. Turtingai Vilniaus istorijai papasakoti dažniausiai pasitelkiami vis tie patys mitai ir pasakojimai. Šitaip formuojama Vilniaus tapatybė, kuri ne visada rezonuoja su tikruoju miesto charakteriu ir pulsu.

Sostinė sparčiai keičiasi. Dygsta nauji pastatai ir rajonai, dingsta paminklai, viena kitą keičia kavinės, kertami seni medžiai, rekonstruojami parkai ir skverai. Tačiau, kaip sakė istorikė Irena Vaišvilaitė, regis, miestas neturi aiškios vizijos. Iš čia kyla daugiau klausimų – ar Vilnius pasitiki savimi? Kokia yra šiandieninė Vilniaus bendruomenė? Koks Vilniaus credo?

Apie autorių:
Denis Vėjas yra dokumentinės fotografijos kūrėjas ir keliautojas, per penkiolika kelionių metų aplankęs virš septyniasdešimties šalių. Nuo kelionių neatsiejamą kūrybą Denis yra pristatęs parodose Lietuvoje, Belgijoje bei Meksikoje. Jo pasakojimai publikuoti „Vice“, „Juxtapoz“, „El Papel“ ir „Beware“. 2022 m. Denis užemė antrą vietą (runner up) European Press Prize žurnalistikos konkurse. Jo darbai įvertinti garbingu paminėjimu („Honorary Mention“) pasaulinės fotografijos industrijos profesionalų konkurse „Life Framer“. 2013 m. jis užemė trečią vietą „National Geographic“ ir „World Nomads“ organizuotame kelioninės fotografijos konkurse. Visas apdovanojimų sąrašas: https://denisvejas.format.com/about.

Kviečiame pasiklausyti, pasiskaityti interviu: 
https://www.lrt.lt/.../knygu-savaite-2023-atrasti-ir...
https://www.lrt.lt/.../rajonas-apie-antakalni-ir-vilniu...
https://www.lrytas.lt/.../knyga-vilniaus-sekretai-dovana..

Denis Vėjas instagram: https://www.instagram.com/denisvejas/

Viešas parodos atidarymas: 2023.08.10 18:00 val. Dūmų fabrikas (Dūmų g 5, 11119, Vilnius).

Atidaryme gros gyva muzika by Boris KULENOVIC. (https://www.facebook.com/themirrorproj
https://instagram.com/the_mirror_projekt?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==)

Grojarasčiai:

https://open.spotify.com/artist/14CpZfjxHVWeumyJc6CWNA...
https://on.soundcloud.com/qhBysjtu6614F6ed7

ĮĖJIMAS LAISVAS. 

Svarbu: Denio Vėjo paroda „Vilniaus Džiunglės“ Dūmų fabrike veiks nuo 2023.08.10 – 2023.08.31, menininko kūrinius galima bus įsigyti. Kontaktai pasiteiravimui/pirkimui – Denis Vėjas, denis.vejas@gmail.com arba telefonu: 869203490.

Projektą iš dalies remia Vilniaus savivaldybė. 


Data & Laikas
ketvirtadienis
2023 m. rugpjūčio 10 d.
Start - 18:00
ketvirtadienis
2023 m. rugpjūčio 31 d.
Pabaiga - 18:00 Europe/Vilnius
Vieta

Dūmų fabrikas

Dūmų g. 5
Vilnius 09303
Lietuva
+370 600 20305
info@dumufabrikas.lt
Gauti nuorodas
Organizatorius

Denis Vėjas

+370 692 03490
denis.vejas@gmail.com
DALINTIS