MIGLOKO - LAUKINIS BALSAS (Albumo pristatymo dirbtuvės)

Registracija yra baigta

APIE ALBUMĄ

Kūrybiniai užsiėmimai šiandien vis dažniau įgauna laisvalaikio, terapijos arba rekreacinio laiko sau funkciją. Tačiau daugelis žmonių įsitikinę, kad dainavimas turi griežtas taisykles, o tam, kad dainuotum, privaloma turėti specifinius gabumus ir muzikinį išsilavinimą. Manoma, kad dainuojant negalima daryti klaidų. Toks požiūris daugelį sulaiko nuo dainavimo. Tačiau balsas nuo seno buvo vienas iš svarbiausių komunikacijos būdų, dar prieš atsirandant kalbai, žmonės pradėjo komunikuoti ir save išreikšti skleisdami įvairius garsus. Žvelgiant iš biomedicinos mokslo paradigmos, klaidos (arba mutacijos) yra pagrindinis evoliucijos variklis, dėl jų egzistuoja rūšių įvairovė, klaidos padėjo atrasti naujas prisitaikymo prie kintančios aplinkos galimybes. Ši teorinė prieiga mane inspiravo sukurti audiovizualinį kūrinį, kurio pagrindu taptų tai, kas stereotipiškai ir inertiškai vertinama kaip muzikos klaida. Noriu juo įrodyti, kad dainavimas gali būti suprantamas, kaip kiekvieno iš mūsų natūralus gebėjimas. Sekant tokiu požiūriu, klaida yra ne blogis, o galimybė, kadangi klaidos sukuria tik daugiau kūrybinių mutacijų, kuriose kas kartą galime atrasti vis kažką naujo. Tam,kad atrastume natūralų gebėjimą dainuoti, yra sukurta ne viena metodika, viena jų – mano autorinė, su kuria dirbu savo organizuojamose dainavimo dirbtuvėse. Trumpa jos esmė – atsipalaidavimo technikos, tuomet, pasitelkdami šiek tiek kūrybiškumo, mokau kaip improvizuoti, susitelkiant į procesą, performatyvumą, o ne rezultatą. Iš prigimties esame pakankamai kūrybingi ir su keletu kūrybos įrankių, kuriuos pasiūlysiu, suprasime, kad gebame kurti dainas, improvizuoti, išraiškai naudoti ne-žmogiškus riaumojimus bei čiulbesius arba unikalius, niekur negirdėtus garsų junginius. Danų lingvistas O. Jaspersen teigia, kad muzikos istorija prasidėjo pirmykštėse bendruomenėse, kur pagrindiniai bendravimo būdai buvo ritualinės dainos, gyvūnų pamėgdžiojimai bei gamtos garsų atkartojimas. Svarbu suprasti, kad nuo seniausių laikų balsas atlieką labai svarbią funkciją žmogui, komunikacinę plačiąja to žodžio prasme – komunikuojama ne tik žodine kalba, bet ir emocijomis, estetinėmis balso savybėmis, jo gebėjimais perteikti nuotaikas, išgyventi ritualais virstančias bendrumo patirtis (pvz.sutartinės). Šiai komunikacijai reikia išlaisvinti balsą, kad jis nebijotų klaidos. Mano projekto idėja – žmonėms sugražinti visą šią pilną komunikacijos balsu paletę.

ŠIEK TIEK APIE TAI, KUR EINAME

Laukinio Balso dirbtuvės tai vieta pasinerti į spontanišką, kupiną laisvės, žaismingą ir improvizatyvų dainavimo pratimų procesą , susipažinti su vokalinėmis kvėpavimo technikomis ir savo balsus panaudoti kaip įrankį išreikšti emocijoms.

IŠANKSTINĖ DAINAVIMO PATIRTIS NĖRA BŪTINA

Dirbtuvės pritaikytos tiek dainuojantiems, tiek niekad nedainavusiems, pradedantiems arba norintiems patirti kažką naujo bei praleisti gerai laiką.
APIE MANEDainuoti pradėjau dar prieš pradedant eiti į mokyklą ir šioje srityje savo praktiką tęsiu jau 29 metus 
Studijavau Muzikos prodiusavimą Olandijoje 
Džiazo vokalo bakalaurą Vilniaus Kolegijoje 
Toliau gilinuosi į maksimalias muzikos galias VU Medicinos FakultetoMuzikos terapijos magistro studijose, kur pasitelkus balsą bei dainų rašymą atrandu nuostabius būdus fizinėms bei emocinėms būklėms gerinti Esu 7 originalių bei sėkmingų muzikinių albumų kūrėja,daugiau nei šimto dainų autorė, dainavimo, scenos senbuvė = scenos baimės nugalėjimo bei dainų rašymo mokytoja Koncertavus ir vedus balso bei dainų rašymo dirbtuves ne tik Lietuvoje,bet ir už jos ribų .

Arbatos BUS 

Myliu, lauksiu

-M.
Renginys nemokamas.


Data & Laikas
ketvirtadienis
2024 m. sausio 25 d.
19:00 20:00 Europe/Vilnius
Vieta

EMPL, UAB

Dūmų g. 5
Vilnius 11119
Lietuva
+370 659 30056
info@empl.lt
Gauti nuorodas
Organizatorius

EMPL, UAB

+370 659 30056
info@empl.lt
DALINTIS