Tarpdisciplininė neuroestetikos paroda „Gyvosios estetikos patirtis: atpažinti žmogiškumą“

Spalio mėnesį Dūmų fabrike vyksiančioje tarpdisciplinėje neuroestetikos parodoje „Gyvosios estetikos patirtis: atpažinti žmogiškumą“ kviečiame susipažinti su gyvosios estetikos pasauliu ir pareflektuoti žmogiškumo prigimtį. 
Šiandien, paūmėjusiame skaitmeninio pasaulio, dirbtinio intelekto proveržyje, vis dažniau svarstoma, kokia bus žmogaus rolė, kas liks išskirtinai žmogui, apie žmogų. Kviesdami į parodą ir jos renginius, atversime erdvę gyviems patyrimams ir refleksijoms apie gyvosios estetikos, žinių ir žmogiškumo išraiškas. Gyvoji estetika – yra ne vien objektų, erdvių paviršius, bet labai asmeniškas, gyvas, unikalus kiekvienam žmogui patyrimas bei kontaktas su realybe.
Jį sustiprins specialiai parodai parengta, neuroestetikos mokslo tyrimais grįsta, garsinė patirtis, atskleisianti, kaip mūsų būsenas, pasaulėžiūrą, įpročius veikia menas ir estetika, galop, kaip estetika identifikuoja mus pačius.
Kelsime klausimus, ar mūsų pajauta atpažįsta, kas yra organiška, sukurta gamtos ir žmogaus kūrybiškumo, o kas dirbtina, sintetiška? Kada prabyla mūsų prigimtis, o kur glūdi įsitvirtinę kultūriniai kodai? Su kokiu savimi – praeities ar ateities – turime tvirtesnį ryšį?
Ši paroda – tai kvietimas pažinti, kokią reikšmę gyvoji estetika gali turėti šiuolaikinėje visuomenėje ir net versle. Gyvoji estetika, gyvos žinios atveria nuo kultūrinių stereotipų nepriklausomus sprendimus ir sukuria erdvę tarpkultūrinėms inovacijoms, apjungiančioms ne vien skirtingas šalis, bet ir istorines, kultūrines plotmes.Meninis projektas „Gyvosios estetikos patirtis: atpažinti žmogiškumą“ siekia integruoti gyvąją estetiką į mūsų kasdienybę. Dabartinėje visuomenėje, kur dažnai taip stokojama laiko sustoti ir (save)apmąstyti, šis projektas siūlo galimybę sugrįžti prie žmogiškųjų šaknų ir iš naujo atrasti gebėjimą reflektuoti. Tik apmąstant savo būtį galime kurti autentišką gyvenimą ir realizuoti savo potencialą.
Spalio mėnesio programa.


SPALIO 3-28 d. 

Individualus parodos patyrimas „ŽMOGIŠKOSIOS PRIGIMTIES IR KULTŪRINIŲ KODŲ SAVIREFLEKSIJA“Pasitelkiant „Amres Art“ galerijos tarpkultūrinius meno kūrinius, atpažinsite, kiek mūsų patyrime dalyvauja kultūriniai kodai ir stereotipai. Remiantis neuroestetikos tyrimais sukurtas garsinis pasakojimas (vietomis virsiantis pokalbiu su savimi) atskleis, kaip mes save identifikuojame, kas labiausiai formuoja mūsų kasdienybės kultūrą bei jausmines patirtis. Tai bus pasivaikščiojimas ne tik po parodos erdvę, bet ir mūsų pačių būsenas, praeitį, dabartį ir ateitį.*Garsinei parodos patirčiai bus reikalingos ausinės – jų turėsime parodos erdvėje, bet jei pageidaujate – galite atsinešti ir savo.
Daugiau informacijos apie parodą: https://shorturl.at/boBSU
SPALIO 3 d. 

Filmo peržiūra ir atvira refleksija „KAIP GIMSTA GYVOSIOS ESTETIKOS TARPKULTŪRINĖS INOVACIJOS?“Atviro pokalbio-refleksijos vakare kalbėsimės, kaip gyvoji estetika gali sustiprinti autentišką kūrybą, sukurti palankią terpę tarpkultūrinėms inovacijoms ir nestandartiniems sprendimams. Refleksijos metu bendrakūrybos moderatorė, naujų prasmių kūrėja Rasa Baltė-Balčiūnienė ir dailininkas, molio tinko dekoratorius Mantas Petravičius apžvelgs pirmojo molio tinko meno objekto – estetikos stalo – gimimą. Šio inovatyvaus projekto metu estetika iškyla kaip gyvas, dinamiškas procesas, įtraukiantis pojūčius, emocijas ir skirtingas menines išraiškas. Taip pat pamatysite dokumentinį filmą „Moteriškas pradas: gyvoji estetika bendrakūryboje“, kur taikomasis, o šiuo atveju tiksliau būtų pasakyti – nešiojamasis – menas apjungia skirtingas kultūras, technikas bei tradicijas, ir keičia požiūrį į įprastas mados tendencijas. 
Daugiau informacijos apie renginį: https://shorturl.at/tNV18
SPALIO 10 d. 

Filmo peržiūra ir pokalbis: M. GIMBUTIENĖ IR III-OJO TŪKSTANTMEČIO MOTERISKviečiame į išankstinę dokumentinio filmo „Marija Gimbutienė: ateities pajauta“ peržiūrą bei veiklių, verslių moterų pokalbį, kuriame reflektuosime, kaip vyrų suformuotame ir jiems pritaikytame verslo pasaulyje, šiuolaikinės moterys, pasiekusios sociumo įvardijamą statusą bei sėkmę, galiausiai ima ieškoti savitų savirealizacijos išraiškų. Kalbėsimės, kaip drąsa save realizuoti per pajautą, reiškiasi būtent per moteris – trečiojo tūkstantmečio moteris. Kaip perėjusios archetipinį herojaus ratą, jos suka jį antrąjį sykį, jau tapdamos savo gyvenimo herojėmis.Šiame vakare susipažinsime su mūsų prigimtine kultūra ir viena ryškiausių lietuvių mokslininkių Marija Gimbutiene, kurios atrasta Senoji civilizacija puoselėjo ypatingą, darnų ryšį su gamta ir žmogumi apskritai. M. Gimbutienės išmintis ir atradimai šiuo permainingu laiku kaip niekad gali suteikti orientyrus, sustiprinti dvasią ir pateikti alternatyvą mums įprastiems mąstymo ir veikimo būdams. O ką, jeigu jų nereikia išrasti, o tik – prisiminti? M. Gimbutienės pastebėjimu, mūsų nedidelė tauta visuomet buvo orientuota į kokybę, o ne į kiekybę, ir taip ir turėtų likti. Patirkime kokybę kartu. Dokumentinio filmo režisieriai: Gintaras Šeputis ir Rasa Baltė-Balčiūnienė.*Renginio pokalbio dalyvės bus paskelbtos netrukus. 
Daugiau informacijos apie renginį: https://shorturl.at/dhS49

SPALIO 17 d. 

Performansas „ESTETIKOS PUOTA“„Estetikos puota“ suburs „Femina Bona“ bendruomenę bei partnerius į interaktyvų performansą, kuriame susijungs „Femina Bona“ 30-ies metų istorijos, ateities projekcijos grožio bei estetikos industrijoje ir gastronominės tikrumo degustacijos.Istorijų žodžiu pasakojimo menas šiame performanse susilies su netikėta vizualine archyvine medžiaga; praeitis su ateitimi. O gal tai visuomet buvo nedaloma?.. Performanso kūrybinė komanda – „Femina Bona“ bendruomenė bei profesionali istorijų žodžiu pasakotoja Milda Varnauskaitė.Tikrumo degustacijų metu renginio dalyviai galės išbandyti visus savo kūno pojūčius: pamatyti, pajausti, paragauti bei paliesti; palyginti tikrus, natūralius skonius su sintetinės sudėties produktais. Stiprinsime pasitikėjimą savo kūno siunčiamais signalais bei intuicija, kurios svarba tampa vis akivaizdesnė šiame pokyčių ir neapibrėžties laikmetyje.
Daugiau informacijos apie renginį: https://shorturl.at/fMQU4

SPALIO 24 d. 

Apskritas stalas „GYVOJI ESTETIKA ATEITIES VERSLO STRATEGIJOSE“Apskrito stalo metu kalbėsimės apie tai, kaip gyvoji estetika atranda vietą ateities verslo strategijose ir kokį ryšį tai turi su gyvomis organizacijomis.Pokalbių metu aptarsime kaip gyvosios estetikos taikymas organizacijose padeda mažinti žmonių psichologinį nuovargį, stresą, apatiją, motyvuoja darbuotojus grįžti į biurus, padidina darbo produktyvumą. Remsimės moksliniais tyrimais, praktiniais pavyzdžiais iš verslo žmonių istorijų ir kartu atrasime įžvalgius sprendimus norimiems rezultatams pasiekti. *Apskrito stalo temos ir pašnekovai bus paskelbti netrukus. 
Daugiau informacijos apie renginį:  https://shorturl.at/bhR28
Parodos lankymas nemokamas. Dūmų fabriko darbo valandos:
Antradieniais ir trečiadieniais: 17:00 - 21:00
Ketvirtadieniais ir penktadieniais: 17:00 - 22:00
Šeštadieniais: 12:00 - 22:00
Pirmadieniais ir sekmadieniais Dūmų fabrikas nedirba.
Dalyvavimas renginyje - 30 EUR. Bilietus galite įsigyti „Amres Art Gallery“ ir „HAI Institutas“ puslapiuose. Nuorodos nurodytos prie renginių aprašymų. 

Parodos lankymo ir renginių metu bus fotografuojama/filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose/vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos/vaizdo įrašai gali būti įdėti į viešai prieinamus socialinius tinklus ar kitas medijas.
Data & Laikas
antradienis
2023 m. spalio 3 d.
Start - 08:00
šeštadienis
2023 m. spalio 28 d.
Pabaiga - 13:00 Europe/Vilnius
Vieta

Dūmų fabrikas

Dūmų g. 5
Vilnius 09303
Lietuva
+370 600 20305
info@dumufabrikas.lt
Gauti nuorodas
Organizatorius

AMRES ART Gallery, UAB

+370 616 29687
+370 687 43666
info@amres.art
DALINTIS