šokio kūrinys – „TRANSYNC DANCING“

Registracija yra baigta

Šokio kūrinys – „TRANSYNC DANCING“

Idėjos, scenografijos ir judesio autorius – Povilas Jurgaitis 
Bendra-kūrėjai ir atlikėjai – Gabrielė Bagdonaite, Baltrus Skridaila 
Darbo mentorius – Vytis Jankauskas
Garsinio takelio autorius – Martynas Baranauskas 
Kostiumų dizaino konsultantas – Ugnė Martinkėnaitė 
Video medžiaga – Antanas Skridaila, Ignas Stankus 
Dronų operavimas – Baltrus Skridaila 
Techninis personalas – Valdas Latonas 
__________


Šiame kūrinyje kviečiame stebėti į sąmonės miglą patekusio žmogaus ir technologijos sinchronizavimosi procesą. Tai sapnui artimas eksperimentas, kurio centre yra brėžiama neaiški riba tarp to kas dirbtina ir natūralu, analizuojama skirtis tarp veikiančiojo ir veikiamojo. Į vyksmo erdvę, kurioje tvyro nuolatinis kismas tarp pavojaus ir pasitikėjimo, įsilieja neapibrėžtos kūno formos. Jos įsisuka į alinantį tapatybės tyrinėjimo procesą. Sustingęs, mistinis kūnas bando prasiskverbti pro perdirbtą menamo autentiškumo sluoksnį, kurį tiesiogiai manipuliuoja fizinį pavidalą įgavusi išorinė jėga. Šis įvaizdis siūlo suklusti, sunerimti ir atkreipti dėmesį į suvienodėjimą, kaip potencialų žmogaus savitumo siekio paradoksą. Veikiančiųjų kūniško dialogo metu paliečiamas ir gyvybės priklausomybės nuo energijos išteklių klausimas. Šis poetinis kūrinys, tai lyg vienas iš žmonijos kritinių pasirinkimo momentų, kurio metu siūloma iš kelių perspektyvų apžvelgti galimus kūno evoliucijos kontūrus. Šį tarpinėje kūrybinėje stotelėje esantį darbą paskatino problemiškas žmogaus priklausomumas nuo technologinių darinių, kuomet jie tiesiogiai įsilieja į fizinį kūną ir kuria naujas tapatybės raiškas, tolstančias nuo mums įprastų kūno natūralumo sampratų. Taip pat, siekis ieškoti bendrų meninių interesų tarp šokio, elektroninės muzikos, kino menininkų ir dronų operavimo specialistų. Procese buvo pasitelktas dirbtinio intelekto vaizdų ir teksto generavimo įrankis.
__________
Povilas Jurgaitis (g. 1999) – yra scenos atlikėjas ir kūrėjas, reziduojantis Vilniuje. Šiuo metu yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šiuolaikinio šokio specialybės diplomantas. Su Erasmus mainų programa buvo išvykęs į Reikjaviką ir mokėsi nacionaliniame menų universitete (IUA). Dirbo su tokiais choreografais kaip: Andrius Katinas, Nicolas Cantillon, Agnietė Lisičkinaitė, Pietro Marullo, Vittoria de Ferrari Sapetto, Liza Baliasnaja, Palle Granhøj. 
__________
Pasirodymai vyks Dūmų Fabriko erdvėje, gegužės 22d., 18.00 ir 20.00 valandomis. 

Šis darbas yra Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos šiuolaikinio šokio specializacijos 4-to kurso diplominių darbų dalis. 


Renginys NEMOKAMAS, durys atviros nuo 16:00 valandos.
Trukmė - 45min.


Vietų skaičius ribotas. Užsiregistruoti galite čia:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeDNiwNHzH.../viewform...

Darbą finansuoja - Lietuvos muzikos ir teatro akademija.
Renginį remia kultūrinė erdvė „Dūmų Fabrikas“.
https://www.dumufabrikas.lt/


Data & Laikas
pirmadienis
2023 m. gegužės 22 d.
11:00 15:00 Europe/Vilnius
Vieta

Dūmų fabrikas

Dūmų g. 5
Vilnius 09303
Lietuva
+370 600 20305
info@dumufabrikas.lt
Gauti nuorodas
Organizatorius

Lietuvos muzikos ir teatro akademija

+370 5 261 2691
rektoratas@lmta.lt
DALINTIS