Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kitus renginius rasite paspaudę šią nuorodą:
Dūmų fabriko renginiai


Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Žaliojo kelio atidarymas | Paskaita apie blizgantį Užupį ir poliruojamą Naująją Vilnią

kovo 18 @ 15:00 - 17:00


Šį šeštadienį, kovo 18 d., 15 valandą 10 minučių Užupyje atidaromas pirmasis sostinėje žaliasis kelias.
Taip simbolinės akcijos organizatoriai „Dūmų fabrikas“ ir improvizacijos teatras „Kitas kampas“ pavadino Naująją Vilnią bei Užupį jungiančią upę – Vilnelę, kuri Šv. Patriko dieną tradiciškai bus nudažyta žaliai. Tarp šių dviejų sostinės rajonų tądien „žaliuoju“ transportu bus plukdamas prekių krovinys.
„Dūmų fabriko“ komanda su kroviniu baidarėse plauks pažaliavusia Vilnele iki Užupio meno inkubatoriaus pakrantės ir išsilaipinę kartu su susirinkusiais sausumos keliu keliaus į adresu Malūnų g. 4 įsikūrusius teatro „Kitas kampas“ namus, kuriuose 16:00 vyks nemokama paskaita „Du lušnynai šalia Vilnelės. Apie blizgantį Užupį ir poliruojamą Naująją Vilnią“ su gidu, istoriku ir keliautoju Vladu Liepuoniumi.
Šia menine naujo kelio atidarymo akcija organizatoriai siekia atkreipti visuomenės dėmesį į Vilnelės upę, ją supantį išskirtinio grožio gamtos reljefą, kuris dar nesulaukė pelnyto sostinės gyventojų, verslo ir miesto valdžios dėmesio, bet kuris turi didelį potencialą kaip aktyvaus laisvalaikio gamtoje ir pasyvaus poilsio zona tarp Naujosios Vilnios iki įtekėjimo į Nerį žiočių.
Žaliojo kelio atidarymo metu bus pristatyti ir du žalieji Vilnelės upės uostai – „Dūmų fabrikas“ Naujoje Vilnioje ir Užupio Respublikoje įsikūręs uostas „Kitas kampas“. Žaliuoju keliu iš Dūmų fabriko jame gaminami produktai bus transportuojami į teatro „Kitas kampas“ namuose esantį barą. Šiuo keliu galima keliauti tik „žaliuoju“ transportu – irkline valtimi, baidare ir tik naudojant vandens tėkmės bei žmogaus energiją.
Žaliojo kelio atidarymo ceremoniją stebėti galima prie Užupio tilto, šalia Vilnelės įsikūrusio Meno inkubatoriaus kovo 18 d., šeštadienį, 15 valandą 10 minučių. Istorijos paskaita apie du sostinės rajonus, jų panašumus ir skirtumus, prasidės 16 valandą teatro „Kitas kampas“ namuose, Malūnų g. 4, priešais Užupio angelą. Renginiai nemokami

Informacija

Data:
kovo 18
Laikas:
15:00 - 17:00
lt_LTLithuanian