Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

SAULĖGRĮŽOS BELAUKIANT

2022-12-18 @ 18:00 - 18:30

Saulėgrįžta
Kviečiu susiburt draugėn ir paminėt tamsiausių naktų ir šviesiausią gamtos virsmą. Saulės sugrįžtuvių išvakarėse. Išlaukt ir pašventint – buvimu kartu su savais ir dainomis menančiomis pasaulio atsiradimą. Tai ne koncertas. Tai vieta, kur dainuoja visi. Daina visais laikais, visose tautose buvo, yra ir bus lygi maldai. Tad kviečiu prie stalo kartu su gamta, protėvių šešėliais ir mūsų dvasios duona – daina.
Lietuvis, kur bebūtų, savyje nešasi visus metų laikus, rėdos ratą, gamtos alsavimą ir išgyvena tai ne tik išorėje, bet ir savo viduje. Pavasarį besigėrintis gamta į žemę pirštus kiša, vasarą, džiaugiasi, rudenį įlenda į apmastymus, žiemą dėkoja ir paleidžia, ašarą nubraukia, lyg senosios tradicijos alsuotų per mus mūsų protėvių atodūsiais, lyg jie iš tikro sėdėtų prie stalo per Kūčių vakarienę. Tas gamtos ritmas lyg senas būgnas muštų mūsų širdies dūžiais.
Dainavimo patirtis nereikalinga, visko išmokysime ir kartu dainuosime. Jei norisi tik klausyti irgi labai lauksime. Renginys vyks „Dūmų fabrike“, ši vieta turi stulbinamą akustiką ir didelės minios dainos ten skamba lyg bažnyčioje. Jei norisi bendrystės, ištirpti dainoj daugelio balsų ir būti dalimi, jei norisi nerti į labai senovines dainas, kurios mena mūsų protėvių kultūrą, jei norisi patirti kažką naujo, o gal ir seniai išsvajoto – nevaržomą dainavimą didelėje minioje.
Rimties metas prieš Saulėgrįžą, žiemos solsticiją. Ji buvo prieš mus, liks ir po mūsų. Apie tai kas amžina, šventa ir archajiška.
Susiburkim
Kails!
 
Vakaro šaukliai:
Tadas Dešukas – mandolina, smuikas.
Laurita Peleniūtė – balsas, shruty box, būgnas.
www.promociugiesmes.lt
www.Laurita.lt
—————————————
Renginio kaina 20eu
Bilietai: Čia
—————————————-
Senjorams, ukrainiečiams ir vaikams renginys nemokamas.
 
 
 
 
Dizainas – Ieva Vaivaraitė – Ošikienė

Informacija

Data:
2022-12-18
Laikas:
18:00 - 18:30
Renginio kategorija:
lt_LTLithuanian