Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Samira Sabulis ir Steve Wanna || Instaliacija „Atstatyti pažeistus“

2021-06-08 @ 08:00 - 2021-08-31 @ 20:00

Prasidėjus vasarai ir, pagaliau, pandemijai rimstant, ateina metas suvokti kas vyko su mumis ir pasauliu visus šiuo metus. Kas išsilgę žmonių ir kelionių, kas vėl mokosi bendrauti ir užsiimti “small talk”, kas nieko nebenorintys, praradę darbus ar mylimuosius. Mus visus pandemija palietė skirtingai, bet apsimesti, kad nieko neįvyko – neišeina.

Įvairių krypčių, iš Bulgarijos kilusi menininkė Samira Sabulis kartu su kolega iš JAV Steve wanna pristato instaliaciją “Atstatyti pažeistus”. Instaliacija kviečia visus, užsukančius į Dūmų fabriką, įsijungti ir aktyviai dalyvauti kartu kuriant mūsų patirtis atspindintį kūrinį. Visi besilankantys kviečiami palikti savo istoriją, prisiminimą, kieno nors vardą, poezijos eilutę, patarlę, žinutę ateičiai, ar, netgi mažą piešinį, kurie atspindi tai, ką išgyvenome pandemijos metu. Įrašus galima palikti viešus arba privačius – prisegti nugarine puse.

Vasarai pasibaigus, iš surinktų patirčių bus sukurta skulptūra (privatumas bus gerbiamas, tad nugarine puse prisegtos kortelės ir liks nematomos).

“Nors pandemijos poveikis kiekvienam yra skirtingas, tačiau vienas dalykas yra aiškus: mūsų visų gyvenimas buvo stipriai sutrikęs prailgusiam laikotarpiui. Tokia ilgalaikė trauma gali turėti besitęsiantį poveikį, kuriai išspręsti prireikia ne vienerių metų, o kartais net ir kartų. Bet nuo ko mes galėtume pradėti? Kokius pirmuosius žingsnius galime žengti, kad pradėtume sveikti ir ištaisyti tai, kas negrįžtamai sulaužyta? Nors atsakymai į šiuos klausimus gali užtrukti visą gyvenimą, mes galime pradėti bent jau nuo to, ką žinome, konstatuodami, ką jaučiame dabar, įvardydami dalykus, kurie mums kelia skausmą, ir tuos, kurie vis dar teikia mums džiaugsmą, renkant gabaliukus ir pripažįstant jų trapumą. Galime pradėti nuo paprastų, nors ne visuomet lengvų pirmųjų žingsnių. Šis projektas sukuria erdvę tam, kad ši sąvoka pradėtų formuotis.” – teigia instaliacijos autorės.

Plačiau su Samiros Sabulis kūryba galite susipažinti čia.

Instaliaciją rasite Dūmų fabrike (Dūmų g. 5, Vilnius) visą vasarą, darbo laiku.

Informacija

Pradžia:
2021-06-08 @ 08:00
Pabaiga:
2021-08-31 @ 20:00
Renginio kategorijų:
,
lt_LTLithuanian