Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Kultūros balaganas Dūmų kvartale

rugsėjo 24 @ 18:00 - 23:30

Dūmų fabrikas įsikūręs Naujojoje Vilnioje siekia raginti žmones domėtis įvairiais miesto mikrorajonais, pritraukti miestiečius į naująjį menininkų traukos centrą. Kultūros nakties programą organizuojame, atsižvelgiant į veiklų įvairumą. 2021 metų programą sudarinėjame iš tiek aktyviai įtraukiančių dalyvauti veiklų, tiek leidžiančių būti stebėju, bet svarbiausia – laisva vietos atmosfera, kviečianti nebijoti ir patirti.
 
Programa:
18:00 vaikams ir jų tėvams bus sekama pasaka iš J.Basanavičiaus tautosakos bibliotekos „Apie vieną žmogų, Saulę, Mėnulį ir Vėją“.
Norėdama reabilituoti pasakas, žadinti vaikų fantaziją ir kūrybiškumą bei skleisti daugiau nei prieš 100 metų surinktą paveldą, Stalo teatro vadovė Saulė Degutytė, ėmėsi iniciatyvos- įtraukti jaunus aktorius į pasakų sekimo žanrą. Vienas iš jų, suprantantis pasakų reikšmę jaunųjų žmonių gyvenime- aktorius Balys Ivanauskas. Jis paseks šią linksmą ir nei kiek šiuolaikiniams juokingiems apsakymams nenusileidžiančią pasaką apie vieną žmogų, naiviai tikintį, jog tai ką gali gamtos stichijos, gali ir žmogus. Šiuolaikiniams vaikams tai gali priminti apie žiūrėtų filmų, įvairių pasidalinimų, nuotykių soc.medijose įtaką jų gyvenimuose, kai realybė neatitinka tikrovės, kai fantazijos tiek užvaldo žmogų, jog tampa pavojinga sveikatai ir net gyvybei. Po pasakos sekimo vyks kūrybinės lėlių gamybos dirbtuvės iš servetėlių.
 
19:00 Renatos Muraškaitės tapybos darbų parodos Quarantinopoly pristatymas.
Quarantinopoly – tai žinomo stalo žaidimo Monopolio prototipas. Jį išvysime kitaip, parodos pavidalu. Pagrindinis paveikslas tai Quarantinopoly’io žaidimo lenta kuri ir ves žiūrovą parodos metu. Žiūrovas neturės daryti ėjimų ar statyti viešbučių, jo pareiga – susitapatinti su paveikslu.
 
20:00 Igno Čeponio ir Povilo Vincento Jankūno dviejų dalių parodos pristatymas.
Parodos “(Ne)jautrūs miestovaizdžiai” pristato Europos architektūros studentų asamblėjoje (EASA) vykdytų, miesto problemas nagrinėjusių kūrybinių dirbtuvių rezultatus. 2020 metų vasarą studentai iš įvairių Europos šalių ieškojo, nagrinėjo ir laisvai pasirinktomis kūrybinės raiškos priemonėmis įamžino trylikos pamirštų, bet itin įdomių Naujojoje Vilnioje, Nidoje, Valgoje (Est.) ir kitur stūksančių vietų atminimą. Surinkta darbų kolekcija leidžia permąstyti apleistų objektų vertę bei kritiškai pažvelgti į skaudžias jų išsaugojimo problemas. Kartu su darbais paroda pristato apatiško miesto stebėjimo taisykles, kuriomis vadovaujantis galima prisidėti prie nepelnytai apleistų vietų archyvo kūrimo.
 
20:45 „JD Brass Band Pavilnys“ koncertas
Orkestras JD Brass Band Pavilnys jungia skirtingų kartų muzikus – jauniausiam orkestrantui devyneri metai, vyriausiam – septyniasdešimt aštuoneri, o ir patirtis skirtinga – kas jau ragavęs muzikanto duonos, o kas pirmą kartą dūdą į rankas paėmė pirmosios repeticijos metu ir nuo to laiko nėra praleidęs nė vienos repeticijos! Groja šeimomis – tėtis ir sūnus, senelis ir anūkai, o vienas tėtis, vis vežiojęs dukras į repeticijas ir laukęs, pagaliau pasidavė orkestro vadovo įkalbinėjimams ir sėkmingai muša būgną.
 
22:00 Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šiuolaikinio šokio 3 kurso studentų improvizacinė programa su gyva muzika.
 
Įėjimas į renginius nemkamas
Reikalingas GP

Informacija

Data:
rugsėjo 24
Laikas:
18:00 - 23:30
Renginio kategorijų:
, , , , ,

Vieta

Dūmų fabrikas
Dūmų g. 5
Vilnius, Lietuva

Leave a comment

lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian