Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Epo kismas: Eglės karūnos misterija. Dokumentinė misterija. Premjera

birželio 20 @ 17:00 - 22:00


Kaip galime pasisemti stiprybės iš pačių savo savasties šaknų? Kokį poveikį mums vis dar turi istoriniai archetipai? Galop, ar lietuviai turi savo epą ir kaip jis veikia mūsų tautinę ir individualią savimonę? O gal – kaip riboja? Kas nutinka, kai žmonės pameta pajautą ir išaukština racionalumą? Birželio 20 d. vyksiantis „Epo kismas: Eglės karūnos misterija“ – tai kultūrinis, multidimensinis, analogų neturintis patyriminis renginys, praplečiantis suvokimą pirmiausia apie mus pačius.

DOKUMENTINĖS MISTERIJOS AŠIS

Mintyse nešiotas, kurtas ir statytas kone penkerius metus, o aktyviau – šiemet – „Epo kismas: Eglės karūnos misterija“ yra persunktas šių dienų egzistencinių klausimų – kur ir kas mes esame šiandien, kaip iki to atėjome ir koks mūsų visų ateities vaizdinys?
Misterijos kūrėjai – tai autentiškos lyderystės programų autorė, mąstymo ir veiklos pokyčių konsultantė, ontopsichologijos praktikė ir laisvo laiko kultūros klubo GILU įkūrėja Rasa Baltė Balčiūnienė ir komunikacijos bei rinkodaros ekspertas, menininkas, kultūrinės laidos „Kultmisijos“ kūrėjas Gintaras Šeputis. Beveik per pačią vasaros saulėgrįžą, ypatingą virsmo laiką, jiedu publikai pristatys penkių valandų trukmės dokumentinę misteriją, kuri apjungs muzikines, judesio ir vaizdinių patirtis, persipinančias su intelektualų pokalbiais ir įtraukiančiais pačius dalyvius į vyksmą bei refleksijas.
Tai bus kiekvieną dalyvį transformuojantis, auginantis, naujų suvokimų dovanosiantis įvykis ir sykiu kolektyvinė terapija. Todėl jai ir skirtas ilgesnis laikas, multidimensiniai formatai, bendros patirtys bei refleksijos.
Misterijos ašimi taps lietuvių liaudies pasaka „Eglė žalčių karalienė“. Kokią kultūrą, visuomenę, požiūrį į moterį ir vyrą ši pasaka atstovauja? Ir ar ji mus vis dar veikia? Ir, kaip ši pasaka siejasi su archeomitologės Marijos Gimbutienės atradimais?

KŪRYBINĖ KOMANDA

Idėjos autorė ir projekto prodiuserė: Rasa Baltė Balčiūnienė
Režisierius: Gintaras Šeputis
Misterijos dalyviai/pašnekovai:
Eugenijus Žmuida (lietuvių folkloro ir mitologijos tyrinėtojas, rašytojas)
Vytautas V. Landsbergis (rašytojas, režisierius)
Laimutis Vilkončius (kompozitorius, meninių renginių organizatorius)
prof. Vykintas Vaitkevičius (archeologas, baltų kultūros ir religijos tyrinėtojas)

Misterijos atlikėjai:
Saulius Petreikis (multinstrumentalistas)
Sutartinių ansamblis „Trys keturiose“
Petras Lisauskas (šokėjas, aktorius, choreografas)
Laurita Peleniūtė (sutartinių dainininkė)
Gabija Jaraminaitė (aktorė, skaitovė)

Bilietus įsigyti galite čia

Daugiau informacijos apie renginį: +370 686 37433; inga@hai.institute

 Renginyje bus fotografuojama/filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose/vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos/vaizdo įrašai gali būti įdėti į viešai prieinamus socialinius tinklus ar kitas medijas.

Informacija

Data:
birželio 20
Laikas:
17:00 - 22:00
lt_LTLithuanian