Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Ekskursija „Geležinkelio Libau – Romny miestas“

gegužės 9 @ 12:00 - 14:00

15€


Pradžia: 12.10 val. 
Trukmė 2 val., kaina 15Eur*. Ekskursiją veda profesionalus gidas.
Ekskursijos pradžia prie paminklo tremtiniams – pasvirusio kryžiaus, Naujoje Vilnioje, Vilniuje.

Atvykimas galimas traukiniu Vilnius – Nauja Vilnia (išvyksta 11.45, atvyksta 11.57 val.), autobusais nr. 6G, 14, 18, 74, 115 (išlipimas Tremtinių stotelėje) arba automobiliu.

Pažintį su Nauja Vilnia pradedame nuo skaudžios Lietuvai vietos – tremties memorialas randasi centriniame N. Vilnios skvere priešais geležinkelio stotį. Vieta paženklinta skulptoriaus V. Gylikio paminklu, kuriame vaizduojamas nešamas metalinis kryžius. Naujoji Vilnia buvo viena iš pagrindinių stočių ir kurių 170 720 lietuvių, lenkų, žydų, rusų ir kitų tautybių piliečių iškeliavo į Šiaurės lagerius.

Prisiminę skaudžius likimus, keliausite ant kalvos, nuo kurios atsiveria Naujosios Vilnios ir Vilnelės slėnio, geležinkelio, kalvų, parko ir miškų panoraminiai vaizdai.

Dažniausiai bažnyčios buvo statomos pagrindinių gatvių ašyse, aikštėse, miestų centruose. Tačiau neogotikinė, istorizmo arba vadinamo „plytų stiliaus“ Šv. Kazimiero bažnyčia buvo pastatyta 1911 m. atokiau pagrindinių gatvių ir centro, ant vienos aukščiausių N. Vilnios kalvų. Ypatinga vieta praturtino miestovaizdį. Objektas yra matomas tolimiausiose apylinkėse.

Leisdamiesi žemyn ir keliaudami per Naujosio Vilnios senamiestį, pamatysite įspūdingų statinių, kurių grožio dar neatrado dažnas vilnienis.
O apie paskutinį objektą – dalgių fabriką ir jo pasiekimus geriausia išgirsti lankantis originaliame pastate.

*Vaikai ikimokyklinio amžiaus keliauja nemokamai. Senjorams ir moksleiviams už pusę kainos (nuolaidos kodai SENJORAS ir MOKSLEIVIS).

Informacija

Data:
gegužės 9
Laikas:
12:00 - 14:00
Kaina:
15€
Renginio kategorija:
View Renginio Website
lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian