Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Naujojo cirko stotelės. Marija Baranauskaitė

rugsėjo 18 @ 18:30 - 19:30

10€

Marija Baranauskaitė (Lietuva)
Violončelėms || For Cellos (60’, 7+)

https://www.facebook.com/marija.baranauskaite 

Idėjos autorė ir atlikėja: Marija Baranauskaitė
Režisūros ir dramaturgijos asistentė: Lucy Hopkins
Mentorius: Bush Hartshorn
Šviesų ir muzikos kompozicijos asistentas / atlikėjas: Markas Liberman
Trukmė: 60 min.
Rekomenduojamas amžiaus cenzas: nėra
(Jaunesni negu 7 metų žiūrovai įleidžiami tik kartu su juos lydinčiais pilnamečiais asmenimis)
Žanras: performansas, klounada
Bilietus platina: Tiketa

Naujojo cirko performansas „Violončelėms“ – tai Marijos Baranauskaitės tęstinio projektų ciklo, skirtų ne žmonių, o daiktų publikai, trečiasis kūrinys. Šiame kūrybiniame procese jau nuo 2018 m., kai sukūrė solo pasirodymą sofų publikai („Sofos projektas 2018“), M.Baranauskaitė tyrinėja žmonių ir objektų tarpusavio santykius bei galimybę kurti meną nesąmoningai daiktų publikai. Pandemijos metu ji buvo surinkusi kūrėjų iš skirtingų pasaulio žemynų komandą ir kvietė juos kurti artimiausiems jų daiktams („The World Around Sofa 2020“). Šį kartą, gavusi kvietimą iš violončelininko Mindaugo Bačkaus, ji ėmėsi specifinių žiūrovų – violončelių. Šie muzikos instrumentai pirmą kartą atsiduria žiūrovų vietoje, o į pasirodymą atvykę žmonės bus kviečiami tapti pasirodymo violončelėms dalimi.

M.Baranauskaitė: atsisakę antropocentrinio mąstymo, kur žmogus yra pasaulio ir Visatos centras, išdrįskime pažvelgti į save ir violončelių egzistenciją kitaip. Object-oriented ontology (OOO) – XXI amžiuje gimusi filosofijos atšaka, kuri atmeta žmogaus viršenybę prieš daiktus. OOO vertinama nevienareikšmiškai, tačiau cirke įmanoma viskas! Jei tik žiūrovas leidžia sau pasinerti į šio žaidimo pasaulį naujojo cirko performanse, skirtame muzikos instrumentams, įmanoma išgyventi absoliučiai unikalią patirtį. 

Palangiškė Marija Baranauskaitė 2013 m. baigė vaidybos-šiuolaikinio šokio specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 2016 m. – studijas Tarptautinėje LASSAAD teatro mokykloje Briuselyje, o 2018 m. – Tarptautinėje Philippe Gaulier komiškojo teatro (klounados) mokykloje Paryžiuje. Nuo tada ji labai aktyviai kuria savo spektaklius, dalyvauja kitų režisierių kūriniuose, skaito paskaitas, veda užsiėmimus įvairaus lygio mokyklose, studijose ir kitur. Ji taip pat yra aktyvi judėjimo „Raudonos Nosys GYDYTOJAI KLOUNAI“ dalyvė, o 2018-2020 m. buvo šio judėjimo meno vadovė.

INFORMACIJĄ APIE KITUS SPEKTAKLIUS RASITE:
https://kirtimukc.lt
https://www.areimosteatras.lt

Informacija

Data:
rugsėjo 18
Laikas:
18:30 - 19:30
Kaina:
10€
Renginio kategorija:
View Renginio Website

Vieta

Dūmų fabrikas
Dūmų g. 5
Vilnius, Lietuva

Organizatorius

Dūmų fabrikas
lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian