Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Linas Kaziulionis „Tiesa slypi kažkur anapus. II dalis“

Sąmokslo teorijų šalininkai ir netipinių istorijų fanatikai visada gyveno tarp mūsų, tačiau, kol tai mūsų asmeniškai neliesdavo, tų temų per daug giliai neanalizavome. Tuo tarpu dabartinė vakcinacijos problematika parodė, jog skirtingos pažiūros į vienas ar kitas teorijas gali labai stipriai supriešinti visuomenę.

Parodoje „Tiesa slypi kažkur anapus“ nieko nevertinu, išlieku  nešališkas ir tik fiksuoju – kviečiu pamąstyti apie tai, kad mes niekada nežinome visos tiesos, tačiau kartais vaizduotė įaudrina ir pernelyg stipriai. Kaip bebūtų – nesutarimai dėl teorijų neturėtų tapti priežastimi nesantaikai bei žmonių supriešinimui. Matome, kad propaganda gali privesti net iki meilės diktatoriui ir neadekvataus karo vertinimo.

Parodoje pamatysite tris konspiracinius kambarius (iš kurių paprastai viskas ir kyla). Kiekviename jų rasite skirtingas visiems gerai žinomas sąmokslo teorijas, o viename iš jų – susipažinsite su dar negirdėta „Kontrolieriaus“ istorija. Šį kartą, pasinaudodamas sąmokslo teorijų konstravimo metodais, sukuriu sąvają. Kiekvienas kūrinys padeda arba dekonstruoti naratyvą, arba gali dar labiau įveiklinti fantaziją – priklausomai nuo to, kuo patogiau tikėti. Viliuosi, kad toks „pratimas“ padės skeptiškiau vertinti visas žinutes medijose.

Linas Kaziulionis – Vilniaus dailės akademijos magistrantas, tapytojas, vienas iš žymiausių gatvės menininkų. L. Kaziulionis aktyvus meno pasaulyje jau daugiau nei 12 metų. Tarptautinių gatvės meno festivalių dalyvis ir prizininkas, parodų autorius L. Kaziulionis savo kūrybą jau pristatė Danijoje, Tailande, Švedijoje, JAV, Italijoje, Kosove ir kitur. Menininko darbai ženklina aktualias šių dienų temas, jis, neretai naudodamas apropriaciją (žymių istorinių kūrinių citatas), atkreipia dėmesį į mūsų visuomenės problematiką – susvetimėjimą dėl pernelyg aktyvaus technologijų naudojimo, netikras naujienas, užstrigimą informacijos burbuluose, istorijos perkūrimą pagal galios centrų įtakas.

Parodos partnerė ir pranešėja – Ornela Ramašauskaitė, „artXchange Global“ meno rinkos ekspertė.

lt_LTLithuanian