Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2023 03 08- 03 30 Amrita ● Jovitos Ambrazaitytės paroda

 
Amrita – tai nemirtingumo ir jaunystės simbolis. Nektaras, iš vandenų iškilęs indų dievams plakant pasaulio vandenyną🌊, o tūkstančius mylių į vakarus žinomas ambrozijos vardu.
Amrita – visa tai, kas kyla iš gelmių ir tuo pačiu apjungia mus visus.
Nuskinti gėlės žiedlapiai – pasmerkti sudžiūt ir sudūlėti, bet fotografijos kompozicijose įgyja naują gyvenimą. Tampa nemirtingi.
Spalvų virpesiai ir simetrija mena dievišką tobulumą, o ryškus koloritas žiūrovą nukelia į spalvingą Indijos pasaulį.
🌸Kovo 8 d. trečiadienį, 19 val. Dūmų fabrike (Dūmų g. 5, Vilnius) duris atvers fotografės Jovitos Ambrazaitytės paroda ,,Amrita’’.
Paroda vyks iki 2023 m. kovo 30 d.🌸
Šioje makro fotografijos parodoje jūsų laukia ne tik nežemiški Jovitos Ambrazaitytės gėlių žiedai, bet ir puokštė Lietuvos ir Indijos kultūrų grožio įkvėptų kūrybinių vyksmų kartu su eksperimentuoti mėgstančiomis Indijos klasikinio šokio atlikėja Kristina Luna ir kanklininke Agota Zdanavičiūte.
Daugiau apie kūrybines dirbtuves – netrukus!
APIE AUTORĘ
📷 Jovita Ambrazaitytė ilgą laiką domėjosi ir kūrė senosios fotografijos technologijomis: cianotipija, liumografija, camera obscura.
Pasak menininkės, šios technikos leidžia perteikti vaizdą tam tikro „lytėjimo“ būdu.
Ji vertina ne tik glaudų prisilietimą prie kūrinio, bet ir atsitiktinumo, akimirksnio grožį. ,,Kuo trumpesnis vaizdo gimimo kelias, tuo didesnė tikimybė gauti ,,tikrą’’ vaizdą’’, sako Jovita.
Noras prisiliesti prie daiktų ar reiškinių pirminės esmės menininkę nuvedė prie eksperimentavimo su skaitmeninėmis technologijomis. Daugkartinės ekspozicijos panaudojimas, kompozicijų kūrimas veidrodinio atspindžio dėka suteikė įkvėpimo naujam kūrybiniam projektui „Amrita“.
Daugelis fotografės projektų buvo eksponuojami Lietuvos ir Indijos parodose, o dalis šioje parodoje žydinčių fotografijų tarptautiniame Tokijo fotografijų konkurse TIFA22 jau pelnė antrąją vietą.
🏵️KADA? Kovo 8 – kovo 30 dienomis
🏵️KUR? Dūmų fabrike (Dūmų g. 5, Vilnius)
Projekto organizatoriai: VšĮ Azijos menų centras, Lietuvos-Indijos forumas.
lt_LTLithuanian