Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2021 birželio 10 – birželio 29 || Sigita Puodžiūtė „Atvėrus langą, saulę pamačiau“

Parodos atidarymas birželio 10d. 19val.

 

Gimiau 1961 m. Labanoro girios kaime. Baigus mokyklą, įgijau Biologo specialybę Vilniaus universitete. Dirbu Santaros klinikose.

Tapyba – mano gyvenimo aistra. Nors mokiausi tapybos J. Vienožinskio meno mokykloje, profesionale savęs nelaikau. Ir visgi tapyba yra mano gyvenimo aistra. Tapau laisvalaikiu ir nuo 2009-ųjų kas pora metų rengiu savo darbų parodas. 

Tapyti mėgstu temomis. Pasirinktą temą analizuoju, tyrinėju, ieškau šiuolaikinių tapybos būtų jai atskleisti. Įkvėpimo semiuosi iš žymių dailininkų, lankausi parodose, vartau albumus, naršau internete. Idėjos gimsta ir fotografuojant, keliaujant, neretai – tiesiog paėmus į rankas teptuką.

Tapau aliejiniais dažais ant drobės. Pagrindiniai šios parodos darbai gimė karantino metu 2020 metais. Tai tarsi kelionė nuo šaltų šiaurietiškų spalvų iki ryškiausio raudonio. Kviečiu kartu pakeliauti saulės nušviestais kalnais, miškais, ežerais ir kalvomis.

Kodėl saulė? Nes ji mūsų mama. Kas mes be jos?

Mane įkvėpė keletas Rene Magrito paveikslų, kuriuose saulė, ypač saulėlydžio metu, tarsi prasiveržia pro medžių šakas ir ridinėjasi žeme, kol palieka horizontą. Taip tarsi sukuriama nauja realybė. Pabandžiau pagauti ir į tą naują realybę perkelti mane labiausiai žavinčius momentus. Juk taip nuostabu stebėti saulėlydį prie jūros ar miške, tiesa?

Kviečiu ir jus trumpam stabtelti. Malonaus žiūrėjimo!

lt_LTLithuanian