Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2020 01 04 – 01 18 ||Vilniaus medinukų TOP 2020 konkurso laimėtojai (laukas)

 

Vilniaus medinukų TOP 2020 – fotografijų paroda, skirta medinei Vilniaus architektūrai, kurioje eksponuojami dešimties sostinės medinių pastatų, visuomenės išrinktų gražiausiais, vaizdai. Architektūriniai elementai, smulkios puošybos detalės, medžio tekstūra ir spalvos yra svarbiausi parodos akcentai, ne visuomet pastebimi pro pastatus skubančių praeivių.

Medis yra pirmoji ir neabejotinai labiausiai išplitusi istorinio Vilniaus statybos žaliava. Deja, medinės architektūros plotai mieste yra ženkliai susitraukę, nyksta istorinio medinio miesto vaizdas ir jausmas. Tai ypatingai juntama istoriniuose priemiesčiuose, kuriuos dar neseniai charakterizavo medinė architektūra. Iki šių dienų išlikusių unikalių medinių pastatų būklė neretai būna prasta ir tik pavieniams objektams pasisekė tapti tinkamos medinio namo priežiūros ir tvarkymo pavyzdžiais. Norint paskatinti pokyčius medinės miesto architektūros išsaugojimo srityje reikia, kad miesto gyventojai ir svečiai šiuos statinius pastebėtų ir suprastų kaip vientiso urbanistinio audinio neatskiriamą dalį. Atkreiptas dėmesys virsta rūpesčiu ir yra pirmas žingsnis įvertinant ir išsaugant medinės architektūros paveldą.

Šioje parodoje pristatomi Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinės architektūros objektų konkurse nugalėję pastatai. 10 gražiausių namų iš 50-ties kandidatų išrinko visuomenė – internetinės balsavimo galerijos lankytojai. Konkursą organizavo Medinės miesto architektūros muziejus. Medinius pastatus ir unikalius jų architektūrinius elementus užfiksavo fotografas Povilas Jarmala.

Vilniaus medinukų TOP 2020 konkursas ir paroda organizuoti įgyvendinant projektą „Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinės architektūros objektų TOP 10“. Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į sparčiai nykstančius medinius miesto pastatus, pristatyti juos kaip integralią Vilniaus miestovaizdžio dalį.

Paroda rengiama įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansuojamą projektą „Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinės architektūros objektų TOP 10“.
Projekto organizatorius – Medinės miesto architektūros muziejus.
Projekto partneris – Kultūros paveldo centras.
Parodos rėmėjas – MB „Renginio genas“.
Nuotraukų autorius – Povilas Jarmala.

medinės-architektūros-muziejus

medinė-architektūra
lt_LTLithuanian